Par slov od birmovancov…

Tu nájdete viac informácií o výletoch s našou mládežou…P1030306

 

Lyžovačka
Jeden krásny utorok sme sa vybrali na lyžovačku. Birmovanci a zopár animátorov. Cestovali sme do Vitanovej. Keď sme tam dorazili niektorí boli prekvapení, iní zasa vystrašení z vleku. Bol veľmi dlhý, miestami aj strmý. Prvá jazda bola ešte u niektorých taká neistá, no potom to už šlo ako po masle. Kopa zážitkov nás sprevádzala celým dňom. Na vleku bolo veľa zábavy. Na sedačkovej lanovke sme sa tiež povozili. Niektorí po prvýkrát, iní niekoľký raz v poradí. Keď nám oznámili, že sa ,,jazda zábavy“ končí boli niektorí sklamaní, no iní aj radi, lebo nohy boleli…. No ale tie zážitky stáli za to, určite bude ešte kopa takýchto akcií, kde sa bude dať zabaviť. Už teraz sa tešíme a ďakujeme za krásne strávený utorok.

Zuzka Grižáková

 

Výstup na Babiu horu

V sobotu sme boli na Babej hore. Po rannej svätej omši nás pri kostole čakal autobus. Autobusom sme sa vyviezli k chate Slaná voda. A potom už len peši hore na vrchol. Mali sme so sebou aj väčší drevený kríž, ktorý sme spoločnými silami vyniesli hore a aj ho zniesli dolu. Samozrejme nechýbala nám zábava. Na vrchole sme si naplnili igelitové vrecia snehom a šmýkali sa na nich cestou dolu. Domov sme prišli všetci živí a zdraví (až na pár šťastlivcov, ktorých boleli zadky zo šmýkania )

Patricia Kolčáková

 

Turistika na Pilsko

Pred pár dňami sa skončili najväčšie sviatky roka, pri ktorých sa Pán Ježiš obetoval za nás na kríži za naše hriechy. A ako to cez sviatky chodí, zjedli sme všetko, čo nám prišlo pod ruku, samozrejme pribudlo aj nejaké to kilečko. Tak sa naši dobrí animátori z lásky k nám a k sebe rozhodli zorganizovať túru na zasnežené Pilsko.

Po celý deň nás sprevádzalo slnečné počasie, ktoré bolo ako stvorené na túru. Spočiatku sa nám po namáhavom pondelku nechcelo, ale potom to nejako šlo. Naším šťastím boli vytrvalé animátorky Vierka, Táňa a Katka, ktoré to s nami nevzdávali. Po náročnej ceste a a 3,5 hodinovom brodení sme konečne dosiahli vrchol Piľska. Zdalo sa, že cesta dolu bude menej náročná, ale zdanie niekedy klame. Cestou dole sme strácali rovnováhu, čo náš animátor Martin využil vo svoj prospech. Celým kopcom bežal a kričal: „Pozor! Ja sa ponáhľam, lebo mi to vykypí. 😀 “  A pri tom sa samozrejme snažil vyvaliť každého do snehu. 😀 Keď sme sa už konečne dostali k autám, čakala tam na nás menšia prekážka. Jedno z  aut zapadlo. Tak asi po 5 minútach tlačenia auta bola prekážka zdolaná. Už nám nič nebránilo v ceste za naším sľúbeným prekvapením, ktoré nás celý čas držalo pri živote. Naším prekvapením bol teplý čajík, výborné palacinky a zaujímavé príbehy v podaní vedúceho Bielej farmy. Náhodou nám aj požičal knihu s názvom Povesti spod Piľska, z ktorej sme si prečítali jednu peknú povesť.

 Nikola Bieľaková